Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

DSG - dziwny dzwięk przy ruszaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • DSG - dziwny dzwięk przy ruszaniu

    Zamieszczone przez maksiu
    ahmed799, duże prawdopodobieństwo naszego spotkania to 6-12 lipca
    No i gitara maksiu, :diabelski_usmiech

    [ Dodano: Wto 03 Mar, 15 20:00 ]
    W sumie będzie lepiej jak przyjedziecie w niedzielę to od poniedziałku rana można działać :twisted:

  • #2
    DSG - dziwny dzwięk przy ruszaniu

    Witam,

    Czy ktoś z użytkowników DSG 7 spotkał się z problemem pojawiającego się dziwnego dźwięku przy ruszaniu (bardzo wolnym ruszaniu)? Słychać to jakby były lekko jeszcze zaciśnięte hamulce (może sam sobie odpowiedziałem na pytanie )

    Czy ktoś ma też takie objawy?
    O3 Combi Ambition Czarny 1.4 DSG + Amazing + kilka innych dodatków

    Komentarz


    • #3
      Jedź do serwisu na diagnozę. Z dsg 7 bardzo często są problemy ze sprzęgłami właśnie przy ruszaniu.
      Moje projekty car detailingowe
      VW Touran 2.O TDI
      BMW X6 35d
      więcej na PW

      Komentarz


      • #4
        A może przy ruszaniu HHC trzyma hamulce, aby samochód nie staczał się do tyłu? W konfiguracji z DSG7 HHC jest w standardzie.

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za podpowiedzi. Zapewne wybiorę się do serwisu, choć ten głos (piszczenie) nie pojawia się zawsze, więc już cały głupi jestem
          O3 Combi Ambition Czarny 1.4 DSG + Amazing + kilka innych dodatków

          Komentarz


          • #6
            Ale to jest O3, to zeby juz skrzynie swirowaly :roll:
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Może chodzi o normalne dźwięki jakie DSG wydaje przy ruszaniu i zatrzymaniu??
              We wcześniejszej O2 w środku kabiny tego nie było słychać, ale przy otwartym oknie i w miare ciszy na około, słychać wyraźnie prace sprzęgięł chyba.
              Najwyraźniej to słychać było u mnie, kiedy z otwartym oknem trzeba było się przeturlać na DriveThru od okienka do okienka przez progi zwalniające :szeroki_usmiech
              Może to to?? Bo skrzynia taka sama.
              Pozdro

              Komentarz


              • #8
                Podejrzewam, że trzyma hill holder, a Ty jesteś przewrażliwiony

                Jedź do serwisu jeśli faktycznie coś jest nie tak i daj znać co stwierdzono :wink:

                Komentarz


                • #9
                  Witam, u mnie (1.4 tsi dsg ) to samo. Mam wrażenie, że to właśnie hill holder tak działa. Na razie się tym nie przejmuję. Pojeżdżę i poobserwuję :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie tymczasowo przestało , ale nadal obserwuję
                    O3 Combi Ambition Czarny 1.4 DSG + Amazing + kilka innych dodatków

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak ruszasz z płaskiego to nie powinien trzymać. Natomiast jak ruszasz pod górkę to HHC powinno wspomagać ruszenie i tyle.

                      Komentarz


                      • #12
                        Mi się wydaje, że to nawet nie musi być HHC.
                        DSG7 jest cały czas zapięta, więc jeśli powoli ruszasz, to pewnie powoli puszczasz pedał hamulca, a co za tym idzie silnik zaczyna ciągnąć, a klocki jeszcze trą o tarcze. Jak się puści szybko pedał hamulca, to efektu być nie powinno. HHC przy szybkim puszczeniu hamulca trzymać będzie nadal przez kilka sekund. Nie wiem czy przypadkiem się nie wyłącza na naciśnięcie pedału gazu właśnie.
                        Dodam jeszcze, że też słyszę taki dźwięk, ale bardziej drażniące jest utrzymanie pedału hamulca w takiej pozycji by SS nie zadziałał, a samochód nie podnosił obrotów "przewidując" rychłe ruszanie - widać to dobrze na obrotomierzu, gdzie normalnie obroty ok. 800RPM, a gdy hamulec mocniej puszczony, ale jeszcze nie całkiem - tak, że samochód jeszcze nie rusza, to obroty 900-950RPM.
                        Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                        Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                        Komentarz


                        • #13
                          Jechałem "demówką" w Elegance z DSG7 jakieś 3 tygodnie temu - już przy ruszaniu spod salonu, moja Żona z tylnej kanapy to usłuszała. Ciężko powiedzieć, że to Hill Holder, ale na pewno tylne zaciski trzymają i dźwięk jest ewidentnie słyszalny. Także to chyba nie jest pojedynczy przypadek - jeździć i się nie zastanawiać

                          Komentarz


                          • #14
                            To raczej nie tarcze hamulcowe (ani trzymający HH). Piszczenie pojawia się ewidentnie przy zmianie biegów (z 1->2->3). Przej jakiś czas przestało więc nic nie robiłem, ale wczoraj znów się zaczęło więc raczej serwis. Jeszcze muszę wyczaić czy to nie dzieje się w gorące dni.
                            O3 Combi Ambition Czarny 1.4 DSG + Amazing + kilka innych dodatków

                            Komentarz


                            • #15
                              Aaaa, ok..więc mówimy o dwóch różnych objawach.
                              Wciąż się waham czy wybrać DSG czy manual...

                              Komentarz


                              • #16
                                Fabs, Tak, na początku wydawało się, ze to hamulce trzymają (co tak na marginesie też od czasu do czasu słychać), ale teraz to wyraźnie skrzynia.
                                O3 Combi Ambition Czarny 1.4 DSG + Amazing + kilka innych dodatków

                                Komentarz


                                • #17
                                  dużo masz najechane km?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    5000 (trochę ponizej)
                                    O3 Combi Ambition Czarny 1.4 DSG + Amazing + kilka innych dodatków

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ooops...

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X